I Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Sielinku

W dniach  9-10 czerwca 2018 roku odbyła się I Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Sielinku. W wystawie udział wzięło 17 hodowców z 6 województw. Zaprezentowano 69 zwierząt.  Komisja oceny w składzie: Zbigniew Góral  – PZHiPBM, Barbara Binerowska – PZHiPBM oraz Waldemar Dunal – PZHiPBM, wybrała: 15 Championów, 5 Vice Championów oraz  Super Championa wystawy, którym został  buhaj rasy Blonde d’Aquitaine, wyhodowany w gospodarstwie Krzysztofa Pulkowskiego.

Wystawa ta cieszy się coraz większym powodzeniem wśród hodowców. W tym roku  hodowcy reprezentujący województwa: wielkopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie oraz śląskie zaprezentowali na wystawie następujące rasy bydła mięsnego: Limousine, Charolaise, Angus Czarny, Angus Czerwony, Blonde d’Aquitaine, Belgian Blue.

Jak co roku, na stoisku PZHiPBM odbyła się promocja mięsa wołowego, można było skosztować  steków z kulinarnego mięsa wołowego. Przy współpracy Firmy „Czekała”, rozstrzygnięty został konkurs ,,Ile waży to zwierzę”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

O znaczeniu wystawy najlepiej świadczą  tłumy odwiedzających  pawilony ze zwierzętami, jak i zainteresowanych tematem hodowli bydła mięsnego, licznie goszczących na stoisku PZHiPBM.

Mamy nadzieję, że spotkania te przyczynią się do powstawania nowych stad i rozbudowy już istniejących.

 

Notowania rynkowe

zobacz starsze

Partnerzy