Konferencja Narodowe Wyzwania w Rolnictwie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Farmer: Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, która odbędzie się 7 listopada br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy wcześniej się zarejestrować na podanej poniżej stronie:

http://www.farmer.pl/konferencje/vi-edycja-konferencji-narodowe-wyzwania-w-rolnictwie,79923.html#rejestracja

Organizowana od sześciu lat, konferencja Narodowe Wyzwania w Rolnictwie po raz pierwszy odbędzie się w samym centrum Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki. Nowa lokalizacja pozwoli wzbogacić program konferencji o większą liczbę sesji tematycznych, stworzy także komfortowe warunki do spotkań, dyskusji i wymiany poglądów.

– W programie tradycyjnie zaplanowaliśmy kilka debat, w tym główną z udziałem polityków i ekspertów, w której zastanowimy się nad przyszłościowym modelem polskiego gospodarstwa rolnego – mówi Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika “Farmer” i portalu farmer.pl. – Zaplanowaliśmy interesujące wykłady, będą też debaty tematyczne i czas na dyskusję oraz eksperckie punkty konsultacyjne – dodaje.

Tegoroczna edycja konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie odbędzie się 7 listopada. Będzie miała pięć niezależnych bloków tematycznych: prawo i ekonomia, agrotechnika, produkcja mleka, trzoda chlewna i technika rolnicza.

Prawo i ekonomia

Z ekspertem w dziedzinie prawa poruszymy szereg problematycznych zagadnień dotyczących regulacji, do których rolnicy coraz częściej muszą się dostosowywać, prowadząc swoje gospodarstwa, planując inwestycje i dążąc do rozwoju produkcji.

Produkcja roślinna – wiedza to podstawa

W sesji agrotechnicznej spróbujemy odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. Co znaczy skuteczny program chemicznej ochrony upraw? Czy może być ona tania i dobra? Dlaczego mimo wysokiego nawożenia rośliny słabo wykorzystują azot? To tylko skrót zagadnień, które zostaną poruszone w wykładach agrotechnicznych cieszących się zawsze ogromnym zainteresowaniem – jak co roku poprowadzą je najlepsi eksperci w kraju. Uczestnicy konferencji będą mieli też szansę wzięcia udziału w dyskusji na temat aktualnych problemów w produkcji roślinnej oraz wysłuchania porad fachowców w zorganizowanych punktach konsultacyjnych.

Co nowego w technice i za co warto zapłacić?

W sesji poświęconej technice rolniczej w gronie ekspertów zastanowimy się nad kierunkiem rozwoju nowoczesnych maszyn rolniczych, który budzi obecnie wiele niepewności i obaw. Z jednej strony maszyny oferują niespotykane do tej pory poziomy wydajności i komfortu, z drugiej jednak ich cena oraz koszty obsługi stale rosną. Dynamiczny rozwój sprawił, że coraz częściej w ofertach pojawiają się funkcje i wyposażenie, których rolnicy jeszcze dobrze nie znają. Chcielibyśmy część tych dylematów rozwiązać i doradzić, za co warto dopłacić. W czasie kolejnych wykładów przyjrzymy się też nowoczesnym rozwiązaniom w kombajnach zbożowych i maszynach uprawowych, w których również wiele się zmienia. Nasi eksperci wyjaśnią, kiedy warto sięgnąć po nowe rozwiązania i jakie efekty mogą one zapewnić.

Narodowe wyzwania w produkcji mleka

Ponownie poruszymy tematykę związaną z chowem i hodowlą bydła, które w naszym kraju rozwijają się w błyskawicznym tempie. Nowoczesne budynki i innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiają, że poziom produkcji w polskich gospodarstwach nie ustępuje standardom europejskim. Jednak w ostatnich latach, w wyniku zmian legislacyjnych związanych ze zniesieniem kwotowania produkcji, europejski rynek mleka stał się rynkiem globalnym, co oznacza zmiany w koniunkturze uzależnione od ruchów na światowej arenie. Podczas konferencji „Farmera” będziemy dyskutować m.in. o tym, jak te zmiany wpływają na sytuację polskiego rolnika. Podczas sesji wykładowych nie zabraknie ciekawych prelekcji z zakresu ekonomiki produkcji, na którą producenci mleka powinni zwracać szczególną uwagę, aby osiągać satysfakcjonujące zyski. Poruszymy również kwestie związane z żywieniem krów mlecznych i nowoczesnym budownictwem inwentarskim.

Co dalej z trzodą chlewną?

Podczas konferencji nie zabraknie też tematów związanych z hodowlą i produkcją trzody chlewnej. Nie da się ukryć, że krajowy rynek trzody jest w decydującym momencie. Sytuacja związana z afrykańskim pomorem świń powoduje, że produkcja trzody jest jeszcze bardziej wymagająca. Wymusza na hodowcach stosowanie w gospodarstwach najwyższych standardów pod względem bioasekuracji. Jeśli dołożymy do tego dostosowane do współczesnej genetyki żywienie zwierząt i nowoczesne wyposażenie dzisiejszych chlewni, to mamy pełny obraz, jak wysoce wyspecjalizowaną gałęzią rolnictwa staje się chów świń. Podczas panelu poświęconego produkcji świń nie zabraknie wytycznych do prowadzenia nowoczesnej, ale i opłacalnej produkcji trzody. Przedstawimy nowe technologie stosowane we współczesnych chlewniach oraz innowacje żywieniowe, które sprzyjają osiągnięciu wysokich wyników tucznych przy utrzymaniu racjonalnych kosztów paszy. Przedstawimy też aktualne trendy dla światowych i europejskich cen mięsa wieprzowego, tak aby rolnicy uczestniczący w tym rynku mogli jeszcze lepiej planować swoją produkcję.

Szerokie grono znamienitych gości i dziesiątki sesji, w których poruszane są najbardziej aktualne i ważne dla rolników tematy, sprawiają, że spotkanie organizowane przez redakcję miesięcznika Farmer, stało się jednym z najważniejszych wydarzeń w rolniczym kalendarzu.

Agenda wydarzenia dostępna jest pod adresem:

http://www.farmer.pl/konferencje/vi-edycja-konferencji-narodowe-wyzwania-w-rolnictwie,79923.html#agenda

Informacje o wydarzeniu można również znaleźć na Facebook’u

https://www.facebook.com/events/626690584393725/

Notowania rynkowe

zobacz starsze

Partnerzy