Narodowa Wystawa Rolnicza Poznań, 30 listopada – 2 grudnia 2018

W miniony weekend, tj. 29.11-2.12.2018, Poznań gościł Narodową Wystawę Rolniczą, którą zorganizowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bydło ras mięsnych z ramienia Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego prezentowało 7 hodowców. Zwiedzający mogli podziwiać jałówki oraz krowy z cielętami ras: Angus Czarny, Angus Czerwony, Blonde d’ Aquitaine, Charolaise, Galloway, Hereford oraz Limousine. Na Wystawie swoje zwierzęta prezentował również Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Zachowawczej Rasy Polska Czerwona w Typie Mięsnym. Był to również czas na rozmowę z hodowcami jak i pracownikami Związku.

Rodziny z dziećmi odwiedzające stoisko PZHiPBM mogły własnoręcznie pomalować bombki, koszulki czy rysunki. Szczególnie malowanie bombek cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród małych jak i dorosłych zwiedzających. Zainteresowanie było tak duże, że ostatnie ozdoby choinkowe kończone były już po zakończeniu każdego dnia wystawowego.

Pokazy przygotowania wołowiny kulinarnej również przyciągały rzesze widzów, którzy najpierw w skupieniu słuchali porad kucharza omawiającego poszczególne fazy przygotowania potraw, a następnie podczas degustacji z uznaniem komentowali zarówno pokaz jak i smak wołowiny.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do hodowców, których bydło było prezentowane na wystawie.

Wystawę sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Notowania rynkowe

zobacz starsze

Partnerzy