RELACJA ZE SZKOLENIA W BRATOSZEWICACH

W Bratoszewicach 22 marca 2018 r., w siedzibie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, miało miejsce szkolenie dla producentów mięsa wołowego.

Prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego – Jacek Zarzecki, jak również Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Marek Sawa otworzyli spotkanie oraz przywitali przybyłych gości.

Na spotkaniu wystąpiło grono prelegentów. W jego trakcie krótki wykład na temat uwarunkowań ekonomicznych wygłosił dr Marcin Gołębiewski. O profilaktyce weterynaryjnej w hodowli bydła mięsnego wspomniał natomiast lek. wet. Wojciech Wójcik. Zagadnienie żywienia bydła opasowego poruszył dr Andrzej Łozicki.

Nie zabrakło również tematów dotyczących finansów w hodowli i produkcji bydła mięsnego. O możliwości pozyskania środków z ramach funduszy unijnych PROW opowiedziała Katarzyna Nowak z ŁODR, a ofertę współpracy z zakładami mięsnymi Sokołów przedstawił Tomasz Hawryluk.

Na koniec uczestnicy spotkania mieli okazję zasmakować potrawy na bazie wołowiny.

Było to ostatnie spotkanie z zaplanowanego cyklu szkoleń. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za udział w tym wydarzeniu. Mamy nadzieje, że jeszcze się spotkamy, chociaż być może przy innej okazji.

Szkolenie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

 

Notowania rynkowe

zobacz starsze

Partnerzy