XX Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Bratoszewicach

W dniach 15 – 16 czerwca na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbyła się XX Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

W sumie zostało zaprezentowanych 8 zwierząt pochodzących z 3 stad hodowlanych z terenu województwa łódzkiego. Spośród zaprezentowanej stawki zwierząt, tytułem czempiona została nagrodzona jałowica Gryzda w wieku do 18 miesięcy pochodząca ze stada Mirosława Jarmuża.

Podczas wystawy prezentowane były również jałowice rasy limousine w wieku do 18 miesięcy (hodowca Mirosław Jarmuż), jałowice rasy limousine w wieku powyżej 18 miesięcy (hodowca Stadnina Koni Walewice), buhaj rasy Blonde d’Aquitaine (hodowca Mirosław Stegliński).

Stoisko Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Hodowcy bydła mięsnego mieli możliwość konsultacji hodowlanych z pracownikami Związku, jak również dyskusji osiągnięć i problematyki hodowli bydła mięsnego z innymi hodowcami.

Podczas wystawy dla zwiedzających przygotowana była degustacja potraw z wołowiny, sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Notowania rynkowe

zobacz starsze

Partnerzy