XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu

W dniach 16 – 17.06 odbyły się 25 Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu organizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

W ramach imprezy miała miejsce również XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych na której nie zabrakło PZHiPBM. Zaprezentowaliśmy 6 krów z cielętami, 7 jałowic powyżej 18 miesięcy oraz 8 jałowic do 18 miesiąca życia w rasach Charolaise, Hereford oraz Limousine. Jak co roku nie zawiedli nasi Hodowcy doskonale przygotowując swoje zwierzęta do prezentacji. Słowa podziękowania i wyrazy uznania należą się Panu Jerzemu Magowskiemu, Krzysztofowi Golmanowskiemu, Waldemarowi Sekscińskiemu oraz Stanisławowi Wiśniewskiemu. Czempionem wystawy w kategorii jałówek ras mięsnych została jałówka rasy Hereford – Nr kat.  15 – właściciel p. Krzysztof Golmanowski.

Czempionem wystawy w kategorii krów została krowa rasy Charolaise – Nr kat. 22 – właściciel p. Jerzy Magowski. Czempiony wystawy uhonorowane zostały flo. Hodowcy sztuk wyróżnionych Czempionem i Wice czempionem zostali nagrodzeni pucharami. Wszyscy hodowcy – wystawcy za promocję bydła mięsnego otrzymali również statuetki ufundowane przez PZHiPBM od Prezesa Związku Pana Jacka Zarzeckiego a wręczone przez członka Zarządu Pana Jerzego Bałachowskiego. Uczestnikom gratulował Minister Pan Ryszard Zarudzki.

Na ręce dyrektora biura PZHiPBM Pana Janusza Piotrowskiego organizator złożył podziękowania za długoletnią współpracę z PODR w Starym Polu.

Wystawy takie jak ta są prawdziwym świętem hodowcy, w którym mamy obowiązek docenić jego trud włożony w rozwój polskiej hodowli. Dziękujemy więc naszym hodowcom za pracę włożoną w przygotowanie zwierząt i tak mocne zaangażowanie.

Notowania rynkowe

zobacz starsze

Partnerzy